Nepřehlédněte

Fíkus pěstování

Fíkus pěstování Fíkus patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Rady a nápady pro úspěšné pěstování.

True North kvalitní krbová kamna

True North kvalitní krbová kamna Krbová kamna True North kvalita z Kanady. Kanadská krbová kamna s dvojím spalováním a dlouhou dobou hoření až 8 hodin.

Stojan na palivové dřevo

Stojan na palivové dřevo Stojan, stojany na štípané palivové dřevo. Základní předností žárově zinkovaných stojanů na palivové dřevo je dlouhá životnost a pevnost.

Automatický otvírač skleníkových oken

Automatický otvírač skleníkových oken Automatický otevírač skleníkových oken s pákovým mechanismem. Výhody automatický otvírač skleníkových oken zaručí, že se rostliny nepřehřejí a neshodí nasazené plody.

Výhody otevřených kompostérů

Výhody otevřených kompostérů Výhodou otevřených kompostérů je jejich počet odvětrávacích otvorů. Můžete si dovolit nasypat kompostéru velké množství posekané trávy.


Orchideje Druhy vhodné pro pěstování v domácích podmínkách


Nej ...

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu Vaše recepty na internetu Recept na vánoční cukroví , Recept na vánoční cukroví - nepečené cukrobí | pepinův blog , Recept na vánoční cukroví| Vánoční rohlíčky a další recepty. Přiidej vánoční recepty.

Poradna zahrada - Orchideje jak pěstovat doma, pěstování orchidejí

Poradna zahrada - Orchideje jak pěstovat doma, pěstování orchidejí Orchideje jak pestovat doma na Topžena.cz : Poradna zahrada: Orchideje - jak pěstovat doma, pěstování orchidejí. Orchideje pro každého - Encyclia je jedna z nejsnáze pěstovatelných orchidejí. Orchidee rodu phalaenosis - pěstování v panelákovém bytě ...

Časopis pro ženy - CLAUDIA

Časopis pro ženy - CLAUDIA Časopisy pro ženy na TopŽena.cz : Časopis pro ženy - CLAUDIA - Claudia je ženský týdeník, který si za dva roky své existence získal velkou oblibu u čtenářek díky svému pestrému obsahu a nezaměnitelnému stylu.

Velikonoční pečení - recept Velikonoční beránek

Velikonoční pečení - recept Velikonoční beránek Velikonoční pečení - recepty - Velikonoční beránek. Velikonoční beránek, stejně. jako velikonoční pomlázka, barevná vajíčka a velikonoční zajíčci patří neodmyslitelně k symbolům Velikonoc a další recepty.

Balkónové rostliny: Balkónové květiny pro truhlíky, závěsné nádoby, mísy, ...

Balkónové rostliny: Balkónové květiny pro truhlíky, závěsné nádoby, mísy, ... Zahrádka, zahradní architektura na TopŽena.cz : Balkónové rostliny: Balkónové květiny pro truhlíky, závěsné nádoby, mísy, ... Balkonových květin známe mnoho druhů. Ve stručném popisu představujeme některé ...

Vánoce a květiny: Vánoční hvězdy, azalky a spol.

Vánoce a květiny: Vánoční hvězdy, azalky a spol.

Zobrazeno 25829x

přátelům

Vánoce a květiny: Sváteční inspirace pro vás - Květiny pro ten nejkrásnější večer - Tradice a předvánoční dojetí nám sáhnout v supermarketu aspoň po jedné vánoční hvězdě čili poinsettii. Jako začátek to není špatné. ...

   Celý článek      

VÁNOCE A KVĚTINY:
Vánoční hvězdy, azalky a spol.

Sváteční inspirace pro vás
Květiny pro ten nejkrásnější večer


Tradice a předvánoční dojetí nám sáhnout v supermarketu aspoň po jedné vánoční hvězdě čili poinsettii. Jako začátek to není špatné. Jenže není to trochu málo? Tak ji aspoň trochu přizdobíme, rázem z ní bude krasavice takřka exkluzivní. Stejně tak si můžeme pohrát s bramboříky nebo řezanými květinami.


Zimní královna.
Chladná a dokonalá, co říkáte? A přitom celý trik tví jen v tom, že jsme poinsettii oblékli do “šálu” z kousku bílého tylu, stříbřitých lamet, stužek, sem jsme pověsili stříbrnou ozdobičku, abychom podtrhli dojem ledově jiskřivě krásy. Druhou podmínkou zdařilého výsledku je výběr správné odrůdy se studeným barevným odstínem, jako je tato Lemon Snow.

Mísa posetá hvězdami.
Kupte odrůdy dvou velikostí, větší postave do středu podnosu, malé podél okraje. Volná místa vyplňte šiškami a ořechy. Druhou možností, jak si pořídit mísu posetou vánočními hvězdami, je kvetoucí špice rostlin odstřihnout a konečky rychle ponořit na tři vteřiny do vroucí vody, aby se vytékající mléko zatavilo. Hvězdy tak vydrží déle čerstvé, a tak jimi můžete přizdobit mísu s ořechy.

Krabice místo květináče.
Velice efektní úprava. Krabic se před Vánoci doma nahromadí víc než dost, tak jednu vhodnou vyberte a polepte ji tapetou s pěkným vzorem. Černobílý proužek, jaký vidíte na obrázku, není podmínkou, jen inspirací. Vnitřek krabice vyložte plastovou folií, aby lepenka nezvlhla.

V závěsu.
Neokoukaně bude vánoční hvězda působit v závěsném květináči. Pro plnost ji můžeme doplnit břečťanem, který ovinete kolem nádoby. Tu ještě přizdobíme lesklými lametami, zlatými šňůrkami, miniaturními skleněnými kouličkami nebo červenými jablíčky.

Elegantní stromek.
Poinsettie jsou k dostání v rozličných typech a velikostech. S kmínkovými si můžeme vyhrát, protože získáme jako extraplochu ke zdobení vršek květináče. Na obrázku vidíte, co dokáže polštářek mechu zkombinovaný se sytě červenými papričkami.

Vánoční zátiší.
Pastva pro oči pro každého milovníka přírody, že, milé dámy? Důvod, proč to tak skvěle vypadá, je prostý: kombinace syté zeleně s plnokrevnou červení se nám prostě líbí. A tak vezměte pár větviček chvojí, něco snítek břečťanu a do jejich měkké náruče usaďte červené vánoční hvězdy, jablka, skleněné ozdoby, pro vůni svazek narudlých svitků skořice a plátky sušených pomerančů.

Tip Paní domu:
Pokud chceme, aby nám vánoční hvězda co nejdéle vydržela, musíme se při nákupu podívat, kolik má otevřených květů. Jsou drobné a sedí uprostřed nápadně zbarvených listenů, takže se díváme zblízka. Jestliže je otevřeno už deset či více poupat, pak je hvězda už plně nakvetlá. Sáhneme tedy raději po jiné. Doma ji nestavíme k topení ani na přímé slunce. Zaléváme vlažnou vodou do misky.

Bramboříky v kožíšku.
I květina na první pohled tak obyčejná se nepatrnou úpravou změní na atraktivní dekoraci. Jak na to? Potřebujete pruh bílé umělé kožešiny (klidně stačí odpáraný kus ze staré dětské bundy). Květináč oviňte nepropustnou folií, přes ni dejte kožešinu a převažte zlatou ozdobnou nití.

Věnec s růžemi.
Forma věnce k předvánoční době patří, a tak proč se jí vzdávat na Štědrý večer? Naaranžovaný do savé hmoty bude vypadat náramně dobře. Kromě červených růží použijeme karafiáty podobného odstínu a červené svíčky. A jako lákadlo pro oči pak pozoruhodné květy toulitky. Ty jsou do věnce rádoby ledabyle vetknuty, a tak jejich stonky opatříme baňkami s vodou, aby neuvadaly.

Něha a luxus.
Orchidej Cymbidium dýchá atmosférou výjimečnosti, a tak se pro nejkrásnější svátky roku skvěle hodí. Sama o sobě je tak nádherná, že ji nemusíme nijak zvlášť upravovat. Jen oproti běžným vazbám nepoužijeme celý stvol, ale kvítky s krátkými stonky odřežeme a spojíme do pevné kulovité kytice. Přizdobíme perličkou a stříbřitou tylovou stuhou.


Kaly mají květy nejen velice pěkné, ale i velmi trvanlivé bez vody. Proto je můžeme použít k originální výzdobě zabaleného dárku. Stonky necháme jen několik centimetrů dlouhé a zasuneme je pod šňůrky, jimiž jsme balíček ovinuli. Překryjeme lístky galaxu. Obdarovaný může kaly vyjmout a naaranžovat si je třeba na misku.

Ornitogalum vypadá v květinářství nenápadně, ale podívejte se, co jeho drobné kvítky dokážou, když je v řadě připevníme podél stuhy na dárek! Použít k tomu můžete speciální lepidlo na květiny, které vám prodají v květinářství, nebo špendlíky. S běžným lepidlem to nezkoušejte, zničilo by květy.

Anturium čili obal jako dárek. Spojení vlnitého papíru a anturie (toulitky) s obdobným motivem žebrování na květu mění obal v malé umělecké dílko. Anturii opět připevníme lepidlem, stejně jako červené okvětní plátky růží.

Kvetoucí taška je rozhodně originální náhradou klasického obalu. Květinovou stuhu vytvoříme tak, že na nit navlékáme srolované lístky galaxu (pro větší efekt nastříkané leskem na listy), vyplněné plátky růží, a střídáme je s kvítky pryšce, rovněž vypodloženými růžovými plátky. No řekněte, není to nádhera? foto: Stars for Europe

Další zajímavé články zahrádka, zahradní architektura:
Magnolie ( Magnolia ) a její pěstování - asi 80 druhů magnolie ( Magnolia )
Zahradní architektura: Zahradní jezírka, jezírko - zahradní filtrace
Novinky na Hobbyzahrada.cz 107 - zahradní architektura
Zahradní kalendář: Zahrada v květnu - Rozkvelý máj ...
Balkónové květiny, rostliny pro vaši zahradu
Zahradní kalendář: Zahrada v dubnu - Práce pokračují ...
Balkónové rostliny: Balkónové květiny pro truhlíky, závěsné nádoby, mísy, ...
Novinky na Hobbyzahrada.cz V. zahradní architektura
Zahradní jezírka: Vše o zahradním jezírku - vodní zahrada A-Z
Nejnovější články na Hobbyzahrada.cz IV. zahradní architektura
Velikonce a dekorace: Velikonoce mají být veselé
Zahradní kalendář: Zahrada v březnu - A jaro je tady ...
Nejnovější články na Hobbyzahrada.cz III.
Nejnovější články na Hobbyzahrada.cz II.
Orchideje - jak pěstovat doma
Nejnovější články na Hobbyzahrada.cz I.
Zahradní kalendář: Zahrada v únoru - Přijde jaro, přijde ...
Zimní zahrada, zimní zahrady - ráj ve čtyřech stěnách
Zahradní a parková architektura: ARBO ZAHRADNICTVÍ
Skleníky akce: Novinka pozinkované skleníky HOBBY H7 ( skleníky za super ceny )
Zahradní grily novinky: Vaše zkušenosti s vodním grilem ( vodní gril )

Časopisy vše pro dům, bydlení, byt, hobby a zahradu:
www.hobbyzahrada.cz
Online magazín vše pro dům, bydlení, byt, hobby a zahradu

Seznam firem, firmy cz:
Dům, bydlení, byt, hobby, profi, zahrada, zahradní architektura ...
Zdarma přidat firmu nebo ... Profi odkaz + výhody zdarma !

připravil(a): redakce topzena.cz
vytvořeno: 19. 11. 2006 v 22:55

   Celý článek      
169-vanocni_hvezdy_azalky_2.jpg
Vánoční inspirace, dekorace - Vánoce a květiny: Vánoční hvězdy, azalky a spol. - klikni na obrázek pro detail
169-vanocni_hvezdy_azalky_3.jpg
Vánoční inspirace, dekorace - Vánoce a květiny: Vánoční hvězdy, azalky a spol. - klikni na obrázek pro detail
Hobbyzahrada.cz

Související články

Grilování na plechu a jehle

Grilování na plechu a jehle
Grilování. Grilované může mít tolik podob, kolik vymyslíte marinád. Koupit sáček s již hotovým kořením je nejjednodušší, ale pokud vám to ke spokojenosti nestačí, navrhujeme ještě tři další varianty.

Vánoční dárky: Petr Pan v šarlatovém plášti

Vánoční dárky: Petr Pan v šarlatovém plášti
Vánoce a dárky na Topzena.cz - skvělý dáreček kniha: Petr Pan v šarlatovém plášti. První oficiální pokračování světoznámých pohádkových příběhů Petra Pana.
Poznejte svět, kde můžete létat. Dobrodružství čeká na každé stránce...

Vánoční dárek: Pokojová fontána skleněná - Kouzelná květina

Vánoční dárek: Pokojová fontána skleněná - Kouzelná květina
Vánoce a dárky na Topzena.cz: Pokojová fontána skleněná - Kouzelná květina. Pokojové fontány pro moderní interiéry, byty, kanceláře, ...
Hobbyzahrada.cz