Nepřehlédněte

Fíkus pěstování

Fíkus pěstování Fíkus patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Rady a nápady pro úspěšné pěstování.

True North kvalitní krbová kamna

True North kvalitní krbová kamna Krbová kamna True North kvalita z Kanady. Kanadská krbová kamna s dvojím spalováním a dlouhou dobou hoření až 8 hodin.

LED lampa JOI Thermologi

LED lampa JOI Thermologi LED lampa JOI Thermologi. Revoluční Led lampa převádí tepelnou energii z čajové svíčky na elektrickou.

Vztahům prospívá, když si muž zajde na jedno

Vztahům prospívá, když si muž zajde na jedno Partnérské vztahy aktuální trendy. Vztahům prospívá, když si muž jednou do týdne zajde na pivo.

Plesovým šatům vládne ženskost i kůže

Plesovým šatům vládne ženskost i kůže Plesové šaty aktuálně módní trendy. Plesovým šatům vládne rafinovaná ženskost i odhalená kůže.


Orchideje Druhy vhodné pro pěstování v domácích podmínkách


Nej ...

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu Vaše recepty na internetu Recept na vánoční cukroví , Recept na vánoční cukroví - nepečené cukrobí | pepinův blog , Recept na vánoční cukroví| Vánoční rohlíčky a další recepty. Přiidej vánoční recepty.

QUELLE - Nový katalog - módní trendy od Quelle

QUELLE - Nový katalog - módní trendy od Quelle Quelle na TopŽena.cz : QUELLE - Nový katalog - módní trendy. Podzimní a zimní trendy z nového hlavního katalogu Quelle ... módní trendy od Quelle

Časopis pro ženy - CLAUDIA

Časopis pro ženy - CLAUDIA Časopisy pro ženy na TopŽena.cz : Časopis pro ženy - CLAUDIA - Claudia je ženský týdeník, který si za dva roky své existence získal velkou oblibu u čtenářek díky svému pestrému obsahu a nezaměnitelnému stylu.

Velikonoční pečení - recept Velikonoční beránek

Velikonoční pečení - recept Velikonoční beránek Velikonoční pečení - recepty - Velikonoční beránek. Velikonoční beránek, stejně. jako velikonoční pomlázka, barevná vajíčka a velikonoční zajíčci patří neodmyslitelně k symbolům Velikonoc a další recepty.

Jak zhubnout: Bodyforming, posilování a strečink pro plnoštíhlé ženy

Jak zhubnout: Bodyforming, posilování a strečink pro plnoštíhlé ženy Jak zhubnout a být krásně štíhlá - Bodyforming, posilování a strečink pro plnoštíhlé ženy. Jak najít radost z pohybu a vylepšit si postavu - Komplexní program pro ženy, které vědí, že mají pár kilogramů ...

Desetkrát pro zdraví - součást promyšlené diety

Desetkrát pro zdraví - součást promyšlené diety

Zobrazeno 31623x

přátelům

Diety a hubnutí na Topžena.cz : Desetkrát pro zdraví - součást promyšlené diety. Promyšlená dieta ... Víte, co máte jíst proti stresu, celulitidě nebo křečovým žilám? Mnohé ze základních potravin obsahují dieteticky velmi ...

Desetkrát pro zdraví
- součást promyšlené diety

Promyšlená dieta ... Víte, co máte jíst proti stresu, celulitidě nebo křečovým žilám? Mnohé ze základních potravin obsahují dieteticky velmi účinné látky, které mohou podpořit naše zdraví a zcela při rozeným způsobem zlepšit i kondici.

Nejen že ovlivňují zdraví, ale mohou „jako součást promyšlené diety“ pomoci zbavit se nadváhy.


Můžeme si z nich vybrat jednu nebo dvě, které mají léčivý účinek na vaše potíže. Doporučujeme: Mnohem užitečnější však bude, když se každá z následujících deseti potravin objeví na našem jídelníčku nejméně jednou za týden.

Zázvor
Proti
· nucení na zvracení, zvláště při cestování a ranních nevolnostech
· střevním chorobám
· mrazení a třesavce
· chorobné únavě a vyčerpanosti
· nachlazení, horečce a chřipce (nejlépe ve směsi s medem a citronem)
· vysychání a šupinatění pokožky
· špatnému krevnímu oběhu
Jak působí
Toto koření obsahuje účinné éterické oleje, které prohřívají tělo a působí proti bakteriím. Nejúčinnější nápoj vznikne povařením pěti až šesti čerstvých plátků zázvorového kořene po dobu asi 10 minut. Doporučuje se rovněž každé
ráno sníst čerstvý nebo povařený plátek zázvoru. Horký zázvorový čaj je utišujícím nápojem při prvních známkách nachlazení nebo chřipky a pomáhá uvolnit ucpaný nos. Zázvor rovněž stimuluje játra k detoxikační činnosti: jedna lžička čerstvě nastrouhaného zázvoru, šťáva z půlky citronu a lžička medu se zalijí vroucí vodou.

Jablka

Proti
· bolestem kloubů a revmatismu
· vysokému obsahu cholesterolu
· průjmu a žaludečním potížím
· zácpě
Jak působí
Jablka obsahují velké množství pektinu. Je to rozpustný složitý sacharid, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi tím, že jej pohlcuje a brání jeho usazování v těle. Pektin spolu s taninem obsaženým v jablkách také pomáhá rozkládat kyselinu močovou, která je jednou z odpadních látek našeho metabolismu. Jablka mají antiseptický účinek a dobře působí proti střevním infekcím. Některé druhy jsou dobrým zdrojem vitaminu C, což je antioxydant důležitý pro správnou činnost imunitního systému. V lidovém léčitelství jsou zralá syrová jablka tradičním prostředkem proti zácpě.

Meruňky

Proti
· vysychání pokožky
· akné
· kožním vředům a bolákům (pomáhají při hojení ran)
· křečovým žilám
· depresím
· chudokrevnosti
· chorobné únavě
· zácpě (každé ráno je vhodné sníst 3-4 plody)
Jak působí
Ovoce obsahuje beta-karoten, který působí proti stárnutí, likviduje volné radikály a sám o sobě má léčivé účinky jako provitamin A. V suchých meruňkách je beta-karoten a železo (ve vyšší koncentraci než v čerstvých plodech), které podporují krvetvorbu. V meruňkách také najdeme vitamin B a draslík, které mají význam pro nervový systém.

Artyčoky

Proti
· poruchám jater (1-2 plody denně)
· zadržování vody a otokům
· celulitidě
· chronické únavě
Jak působí
Tento druh zeleniny obsahuje cynarin, který podporuje činnost jater tím, že napomáhá vylučování žluči. Artyčoky mají také močopudný účinek; napomáhají vylučování moči, a tak působí proti zadržování vody v těle. Ideální jsou vařené s trochou olivového oleje.

Banány

Proti
· osteoporóze
· depresím, podráždění a stresu
· průjmu (každou hodinu sníst půlku rozmačkaného banánu)
Jak působí
Banány jsou vhodné zejména pro děti a starší osoby, protože jsou snadno stravitelné. Kromě jiných látek obsahují vápník, železo a draslík, které posilují organismus a působí proti stresu. Jsou také významným zdrojem vitaminu B6 a vlákniny, která napomáhá vylučování nečistot z organismu. Banány jezte zralé, zelené nezralé plody jsou hůře stravitelné.

Ovesné vločky

Proti
· vysoké hladině cholesterolu
· poruchám kostí a zubů
· cukrovce a vysoké hladině krevního cukru
· zácpě
· stresu
Jak působí
Obsahují vlákninu, vitaminy B-komplexu a minerály. Rozkládají cholesterol a pomáhají jej odplavovat z těla ven. Jsou bohaté na vápník, draslík a vitaminy skupiny B, které podporují nervovou soustavu. Křemík posiluje stěny cév. Ovesné vločky jsou nejvhodnější jako vydatná cereální snídaně.

Brusinky

Proti
· infekcím močových cest
· ledvinovým kamenům
· bolestem v krku a laryngitidě
· akné a kožním poruchám
· citlivým a krvácejícím dásním
Jak působí
Vzhledem k vysokému obsahu vitaminu C působí preventivně také proti chřipce. Mají antiseptické účinky a snižují riziko infekce. Jsou bohatým zdrojem draslíku, železa a vitaminu A. Doma si vyrobíte chutnou šťávu tak, že povaříte čerstvé brusinky asi hodinu ve vodě a potom přidáte trochu cukru nebo medu k ochucení.

Olivový olej

Proti
· zácpě a hemoroidům
· citlivé, šupinaté a vyschlé kůži
· bolestem kloubů a artritidě
· poruchám trávení
· žaludečním nevolnostem, jaterním poruchám a žaludečním vředům
· vysokému krevnímu tlaku
· vysoké hladině cholesterolu
· křečovým žilám
Jak působí
Tento olej zlepšuje průchodnost stravy trávicím systémem - trávíme rychleji a snadněji. Je bohatý na vitamin E, který má silné antioxidační účinky, a také na vitamin A. Na vaření používejte panenský olivový olej.

Česnek

Proti
· nachlazení, kašli a chřipce
· astmatu a senné rýmě
· vysokému krevnímu tlaku
· špatnému krevnímu oběhu
· celulitidě
· zadržování vody v těle
· zánětům močového měchýře
Jak působí
Sloučeniny jódu a síry v česneku dezinfikují krev a ředí ji, takže protéká krevním řečištěm snadněji. Má také expektorační účinek - napomáhá z těla vylučovat hlen. Pravidelné požívání česneku posiluje přirozený obranný systém organismu, jeho imunitu. Vařením se účinky poškozují. Snězte denně 1-2 stroužky, nejlépe nakrájené do zeleninového salátu. Palčivý zápach česneku z úst potlačuje petržel a káva.

Jogurt

Proti
· kvasinkovým infekcím
· akné a kožním poruchám
· stresu a podráždění
Jak působí
Některé bakterie obsažené v jogurtu podporují růst prospěšných bakteriálních kultur v žaludku a ve střevech, kde napomáhají trávení a snižují riziko kvasinkových infekcí. Jogurt je také bohatým zdrojem minerálů, zejména vápníku a draslíku, který hraje významnou roli při nervových procesech.

Rubrika:  Diety a hubnutí  aktuální články ZDE  Rss kanál TopŽena.cz 

Jak zhubnout a být štíhlá: Letos určitě zhubnu

připravil(a): redakce topzena.cz
vytvořeno: 8. 9. 2006 v 06:51

   Celý článek    Poslat emailem    Přidat názor    Diskuze ke článku (1)   
Hobbyzahrada.cz

Související články

Holky za volantem, nebojte se

Holky za volantem, nebojte se
Holky za volantem - Není to tak dávno, co byla žena za volantem trošku exotickou podívanou. Dnes jsou řidičky naprostou samozřejmostí (i když názor chlapů, že ženská za volant nepatří, se bohužel nezměnil – tedy pokud ...
Hobbyzahrada.cz
Názory čtenářů
  Věda je mocná!!! (vladis, 6.02. 2009 v 12:33)
Přidat vlastní názor:
 

Je zakázáno vkládat reklamní "názory" bez předchozího písemného svolení redakce serveru topžena.cz.