Nepřehlédněte

Fíkus pěstování

Fíkus pěstování Fíkus patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Rady a nápady pro úspěšné pěstování.

Výhody otevřených kompostérů

Výhody otevřených kompostérů Výhodou otevřených kompostérů je jejich počet odvětrávacích otvorů. Můžete si dovolit nasypat kompostéru velké množství posekané trávy.

Pařeniště z polykarbonátu

Pařeniště z polykarbonátu Kvalitní české pařeniště z polykarbonátu, žárově zinkovaného plechu, výplň komůrkový polykarbonát.

Toužíte po krásném úsměvu

Toužíte po krásném úsměvu Ke krásnému úsměvu vám pomohou kvalitní zubní implantáty. Nemusíte mít obavy, zavedení zubního implantátu je zcela rutinní záležitostí.

PR články a jejich umístnění trvale

PR články a jejich umístnění trvale PR články trvalé umístnění na Hobbyzahrada.cz nebo Topzena.cz. Články jsou nejefektivnějších nástroj, jak vylepšit pozici vaše webu.
Orchideje Druhy vhodné pro pěstování v domácích podmínkách


Nej ...

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu Vaše recepty na internetu Recept na vánoční cukroví , Recept na vánoční cukroví - nepečené cukrobí | pepinův blog , Recept na vánoční cukroví| Vánoční rohlíčky a další recepty. Přiidej vánoční recepty.

Recepty pro vánoční cukroví

Recepty pro vánoční cukroví Vánoční recepty - vánoční cukroví. Čokoládové bonbonky, Mramorované cukroví, Čokoládové košíčky, Dvoubarevná kolečka, Kokosová kolečka, Křehké ořechy, Nepečené řezy, Kaštanový řez s čokoládou a další recepty.

Muškáty pěstování, choroby muškátů (odborná poradna)

Muškáty pěstování, choroby muškátů (odborná poradna) Muškáty pěstování, choroby a škůdci můškátů. Miniaturní muškáty pěstování. Pelargonie řízkování pelargonií (převislé muškáty) jak na řízky pelargonií. Muškáty pěstování od A do Z

ŽENA A ŽIVOT - časopis pro ženy

ŽENA A ŽIVOT - časopis pro ženy Žena a život na TopŽena.cz: časopis pro ženy - Žena a život: Žena a život je jedinečný lifestylový dámský časopis, který je určen mladým moderním ženám ...

Orchideje - jak pěstovat orchidej (50 druhů Phalaenopsis)

Orchideje - jak pěstovat orchidej (50 druhů Phalaenopsis) Zahrada, zahradní architektura na Topžena.cz : Orchideje - jak pěstovat orchidej (50 druhů Phalaenopsis) - Odrůdy: Dnes existuje okolo 50 druhů Phalaenopsis. Phalaenopsis amabilis má bílé květy, Phalaenopsis violacea ...

Portrét Nigela Marvena

Portrét Nigela Marvena

Zobrazeno 14816x

přátelům

Portrét Nigela Marvena - The Early Days. Nigel Marven, který se narodil v roce 1960, na sebe brzy upozornil jako mladý nadějný přírodovědec. Když mu bylo osm, pěstoval křečky, rok nato chytal hmyz, ...

   Celý článek      

Portrét Nigela Marvena
 
The Early Days
Nigel Marven, který se narodil v roce 1960, na sebe brzy upozornil jako mladý nadějný přírodovědec. Když mu bylo osm, pěstoval křečky, rok nato chytal hmyz, jenž se zachytil v matčiných šatech. Jako teenager začal věnovat pozornost větším zvířatům a choval doma kajmana, straku a hroznýše. Dokonce zachránil úhoře před tím, aby neskončil v aspiku, a měl ho ve vaně. Když se někdo potřeboval vykoupat, kluzký tvor putoval do kbelíku.

 
Rodinné prázdniny u Středozemního moře se pro něho stávaly zoologickou expedicí. Mladý Nigel běhal po okolí s povlakem na polštář v ruce a chytal hady a ještěrky, aby je mohl studovat a pak je zase pustit na svobodu.
 
Když skončil studia, vydal se na roční putování napříč Amerikou, kde v divoké přírodě objevil dva druhy mloků. Po návratu do Velké Británie se přestěhoval do Bristolu, aby se mohl věnovat studiu botaniky a zoologie na univerzitě. Ukázalo se, že toto město je pro něho ideální. Jednak proto, že mohl svůj zájem o přírodu pěstovat na akademické půdě, jednak proto, že Bristol je centrem natáčení přírodopisných filmů.
 
Průlom do televize
V době, kdy se Nigel věnoval výzkumu potravních interakcí mezi klíšťaty a rozsivkami (což jsou mikroskopické řasy), podařil se mu první průlom do televize. BBC hledala pro svůj pořad Galaktická zahrada někoho, kdo dokáže před kamerou přimět k potyčce červy. Při práci v televizním studiu se Nigel učil základům filmařského řemesla od kameramana Alana Haywarda.
 
Jeho první zaměstnání v televizi na plný úvazek byl badatel v seriálu Davida Attenborougha First Eden, který byl věnován středomořskému regionu. Sen se proměnil ve skutečnost, protože pro Nigela byl David hrdinou BBC. Na setkání s ním vzpomíná: „Když jsem se s ním poprvé sešel, řekl jsem mu: ´Ahoj,  já jsem badatel Nigel Marven.´ A on mi odpověděl: ´Ahoj, já jsem David Attenborough.´ Jako bych nevěděl, kdo tenhle skromný muž je.“
 
Kvůli jeho zkušenostem se životem divokých zvířat ve Středomoří jedna redakce BBC v Londýně Nigela požádala, aby se stal asistentem produkce desetidílného seriálu natočeného podle knihy Geralda Durrella O mé rodině a jiná zvířeně. Tím se Nigelovi splnil druhý sen, protože právě tato kniha patřila k jeho nejoblíbenějším. Při obhlídce míst, kde se mělo točit – kromě jiného i na ostrově Korfu, kde kniha z většiny odehrává, se s Durrellem osobně setkal. Nigel režíroval některé bojové scény zvířat, dohlížel na letové sekvence straky a sovy a měl na starosti i další zvířata, včetně jednooké želvy Madame Cyclops.
 
Vlastní filmy
Nigel pokračoval v práci pro BBC více než deset let a v té době byla uvedena řada jeho snímků o životě divokých zvířat včetně Incredible Journeys a Life of Birds (Život ptáků). Poté odešel do Granada Television, kde se také začal věnovat režii. O pět let později založil vlastní produkční společnost Image Impact a natáčí filmy, které jsou uváděny po celém světě.

www.topzena.cz časopis pro moderní ženy a dámy, i muže a pány

připravil(a): redakce topzena.cz
vytvořeno: 7. 12. 2006 v 12:46

   Celý článek      
Hobbyzahrada.cz

Související články

Grilování na plechu a jehle

Grilování na plechu a jehle
Grilování. Grilované může mít tolik podob, kolik vymyslíte marinád. Koupit sáček s již hotovým kořením je nejjednodušší, ale pokud vám to ke spokojenosti nestačí, navrhujeme ještě tři další varianty.

Číhá v zábavních parcích smrt?

Číhá v zábavních parcích smrt?
Přetížení je často větší než ve startující raketě - Raketový start rychlejší než mají vozy formule 1! Již za pouhé tři a půl sekundy se budete řítit 206 kilometrovou rychlostí. Kolmé stoupání vzhůru až do oblačné výšky ...

Jak se žije v nejdrsnějších věznicích světa

Jak se žije v nejdrsnějších věznicích světa
Co jsou super maximální vězení a jak vypadá život v nich? Elektrické šoky, tvrdé tresty včetně bití, k obědu zapáchající rybí hlava, či nechutná polévka s plovoucími šváby a to vše ve společnosti všudypřítomných krys.

Zahradní jezírko - budování, filtrace, přípravky, nabídka

Zahradní jezírko - budování, filtrace, přípravky, nabídka
Zahradní jezírka (zahradní jezírko) - Vodní plocha jakékoliv velikostí vzbudí pozornost a přivábí nejen malé a velké návštěvníky, ale i motýly, ptáky a hmyz. Šumící voda, krása vodních rostlin čí ladné pohyby rybek ...

Mámo, já chci pejska ...

Mámo, já chci pejska ...
Takto to v mnoha rodinách začíná – rozhodování, zda bude osazenstvo rozšířeno o čtyřnohého přítele (ale třeba i rybičky nebo kanárka). Jedna věta rozhodne o mnoha letech, kdy se budeme o zvířátko starat.

Zdravá a chutná strava při onemocnění dnou

Zdravá a chutná strava při onemocnění dnou
Zdraví na TopŽena.cz : Zdravá a chutná strava při onemocnění dnou. Knižní novinky - Chcete i při přísné dietě nacházet potěšení z jídla? Pokud máte vy nebo někdo z vašich blízkých zvýšenou hladinu kyseliny močové ...
Hobbyzahrada.cz