Nepřehlédněte

Fíkus pěstování

Fíkus pěstování Fíkus patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Rady a nápady pro úspěšné pěstování.

True North kvalitní krbová kamna

True North kvalitní krbová kamna Krbová kamna True North kvalita z Kanady. Kanadská krbová kamna s dvojím spalováním a dlouhou dobou hoření až 8 hodin.

Stojan na palivové dřevo

Stojan na palivové dřevo Stojan, stojany na štípané palivové dřevo. Základní předností žárově zinkovaných stojanů na palivové dřevo je dlouhá životnost a pevnost.

Automatický otvírač skleníkových oken

Automatický otvírač skleníkových oken Automatický otevírač skleníkových oken s pákovým mechanismem. Výhody automatický otvírač skleníkových oken zaručí, že se rostliny nepřehřejí a neshodí nasazené plody.

Výhody otevřených kompostérů

Výhody otevřených kompostérů Výhodou otevřených kompostérů je jejich počet odvětrávacích otvorů. Můžete si dovolit nasypat kompostéru velké množství posekané trávy.


Orchideje Druhy vhodné pro pěstování v domácích podmínkách


Nej ...

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu Vaše recepty na internetu Recept na vánoční cukroví , Recept na vánoční cukroví - nepečené cukrobí | pepinův blog , Recept na vánoční cukroví| Vánoční rohlíčky a další recepty. Přiidej vánoční recepty.

Oleandr ( Oleandry - Nerium ) a jeho pěstování

Oleandr ( Oleandry - Nerium ) a jeho pěstování Oleandr a jeho pěstování - Oleandry (Nerium oleander - Oleandr obecný) teplomilný oleandr. Rostlina původem ze Středozemí patří k jedněm z nejoblíbenějších květin pěstovaných na slunných terasách a balkonech. Oleandry (Nerium) jsou keře ...

QUELLE - Nový katalog - módní trendy od Quelle

QUELLE - Nový katalog - módní trendy od Quelle Quelle na TopŽena.cz : QUELLE - Nový katalog - módní trendy. Podzimní a zimní trendy z nového hlavního katalogu Quelle ... módní trendy od Quelle

Pilates cvičení na míči - Jak si zpevnit a zformovat celou postavu

Pilates cvičení na míči - Jak si zpevnit a zformovat celou postavu Pilates cvičení na míči - Jak si zpevnit a zformovat celou postavu. Chcete mít pevnou štíhlou postavu, ale bojíte se, že posilováním se vám nežádoucím způsobem zvýrazní vaše problémové partie? Chcete vypadat dobře, ...

Celebrity: Australská popová diva Kylie Minogue

Celebrity: Australská popová diva Kylie Minogue Celebrity a rozhovory na Topžena.cz : Australská popová diva Kylie Minogue. Filmový kanál HBO uvede záznam koncertu ze Sydney zpěvačky Kylie Minogue z jejího veleúspěšného turné Showgirl Homecoming. ...

Portrét Nigela Marvena

Portrét Nigela Marvena

Zobrazeno 13620x

přátelům

Portrét Nigela Marvena - The Early Days. Nigel Marven, který se narodil v roce 1960, na sebe brzy upozornil jako mladý nadějný přírodovědec. Když mu bylo osm, pěstoval křečky, rok nato chytal hmyz, ...

   Celý článek      

Portrét Nigela Marvena
 
The Early Days
Nigel Marven, který se narodil v roce 1960, na sebe brzy upozornil jako mladý nadějný přírodovědec. Když mu bylo osm, pěstoval křečky, rok nato chytal hmyz, jenž se zachytil v matčiných šatech. Jako teenager začal věnovat pozornost větším zvířatům a choval doma kajmana, straku a hroznýše. Dokonce zachránil úhoře před tím, aby neskončil v aspiku, a měl ho ve vaně. Když se někdo potřeboval vykoupat, kluzký tvor putoval do kbelíku.

 
Rodinné prázdniny u Středozemního moře se pro něho stávaly zoologickou expedicí. Mladý Nigel běhal po okolí s povlakem na polštář v ruce a chytal hady a ještěrky, aby je mohl studovat a pak je zase pustit na svobodu.
 
Když skončil studia, vydal se na roční putování napříč Amerikou, kde v divoké přírodě objevil dva druhy mloků. Po návratu do Velké Británie se přestěhoval do Bristolu, aby se mohl věnovat studiu botaniky a zoologie na univerzitě. Ukázalo se, že toto město je pro něho ideální. Jednak proto, že mohl svůj zájem o přírodu pěstovat na akademické půdě, jednak proto, že Bristol je centrem natáčení přírodopisných filmů.
 
Průlom do televize
V době, kdy se Nigel věnoval výzkumu potravních interakcí mezi klíšťaty a rozsivkami (což jsou mikroskopické řasy), podařil se mu první průlom do televize. BBC hledala pro svůj pořad Galaktická zahrada někoho, kdo dokáže před kamerou přimět k potyčce červy. Při práci v televizním studiu se Nigel učil základům filmařského řemesla od kameramana Alana Haywarda.
 
Jeho první zaměstnání v televizi na plný úvazek byl badatel v seriálu Davida Attenborougha First Eden, který byl věnován středomořskému regionu. Sen se proměnil ve skutečnost, protože pro Nigela byl David hrdinou BBC. Na setkání s ním vzpomíná: „Když jsem se s ním poprvé sešel, řekl jsem mu: ´Ahoj,  já jsem badatel Nigel Marven.´ A on mi odpověděl: ´Ahoj, já jsem David Attenborough.´ Jako bych nevěděl, kdo tenhle skromný muž je.“
 
Kvůli jeho zkušenostem se životem divokých zvířat ve Středomoří jedna redakce BBC v Londýně Nigela požádala, aby se stal asistentem produkce desetidílného seriálu natočeného podle knihy Geralda Durrella O mé rodině a jiná zvířeně. Tím se Nigelovi splnil druhý sen, protože právě tato kniha patřila k jeho nejoblíbenějším. Při obhlídce míst, kde se mělo točit – kromě jiného i na ostrově Korfu, kde kniha z většiny odehrává, se s Durrellem osobně setkal. Nigel režíroval některé bojové scény zvířat, dohlížel na letové sekvence straky a sovy a měl na starosti i další zvířata, včetně jednooké želvy Madame Cyclops.
 
Vlastní filmy
Nigel pokračoval v práci pro BBC více než deset let a v té době byla uvedena řada jeho snímků o životě divokých zvířat včetně Incredible Journeys a Life of Birds (Život ptáků). Poté odešel do Granada Television, kde se také začal věnovat režii. O pět let později založil vlastní produkční společnost Image Impact a natáčí filmy, které jsou uváděny po celém světě.

www.topzena.cz časopis pro moderní ženy a dámy, i muže a pány

připravil(a): redakce topzena.cz
vytvořeno: 7. 12. 2006 v 12:46

   Celý článek      
Hobbyzahrada.cz

Související články

Holky za volantem, nebojte se

Holky za volantem, nebojte se
Holky za volantem - Není to tak dávno, co byla žena za volantem trošku exotickou podívanou. Dnes jsou řidičky naprostou samozřejmostí (i když názor chlapů, že ženská za volant nepatří, se bohužel nezměnil – tedy pokud ...

Jak se žije v nejdrsnějších věznicích světa

Jak se žije v nejdrsnějších věznicích světa
Co jsou super maximální vězení a jak vypadá život v nich? Elektrické šoky, tvrdé tresty včetně bití, k obědu zapáchající rybí hlava, či nechutná polévka s plovoucími šváby a to vše ve společnosti všudypřítomných krys.

Nová rubrika pro tvořivé ženy

Nová rubrika pro tvořivé ženy
Milé čtenářky, připravili jsme pro vás novou rubriku na www.topzena.cz - Pro tvořivé ženy. Zde budete mít prostor pro zveřejňování vašich nápadů, inspirací pro vaše nové přítelkyně a kamarádky, které se zajímají o stejné téma.

Jak se léčit vhodnou stravou

Jak se léčit vhodnou stravou
Co jíst či čemu se raději úplně vyhnout - rady a tipy pro zmírnění konkrétních zdravotních obtíží! Jakou vhodnou stravu, vitamíny, minerály a stopové prvky dodávat tělu při konkrétních potížích, aby se jejich projevy zmírnily či dokonce ustoupily?

Vaše příběhy o lásce, vztazích, sexu - Nová rubrika na TopŽena.cz

Vaše příběhy o lásce, vztazích, sexu - Nová rubrika na TopŽena.cz
Milé čtenářky a čtenáři, připravili jsme pro vás novou rubriku Topžena.cz – Vztahy, láska, erotika, sex, příběhy. Zde budete mít prostor pro zveřejňování vašich příběhů o lásce, sexů, vztazích pro vaše nové přítelkyně a kamarádky, které se zajímají o stejné téma.

Beata Rajska – Cover Girl 2007

Beata Rajska – Cover Girl 2007
Móda a trendy pro ženy a muže pro rok 2007 - Pod názvem Cover Girl 2007 představí Beata Rajská na autorské módní přehlídce 6. listopadu v Top Hotelu Praha novou kolekci své značky pro následující modelový rok.
Hobbyzahrada.cz