Nepřehlédněte

Fíkus pěstování

Fíkus pěstování Fíkus patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Rady a nápady pro úspěšné pěstování.

True North kvalitní krbová kamna

True North kvalitní krbová kamna Krbová kamna True North kvalita z Kanady. Kanadská krbová kamna s dvojím spalováním a dlouhou dobou hoření až 8 hodin.

Stojan na palivové dřevo

Stojan na palivové dřevo Stojan, stojany na štípané palivové dřevo. Základní předností žárově zinkovaných stojanů na palivové dřevo je dlouhá životnost a pevnost.

Automatický otvírač skleníkových oken

Automatický otvírač skleníkových oken Automatický otevírač skleníkových oken s pákovým mechanismem. Výhody automatický otvírač skleníkových oken zaručí, že se rostliny nepřehřejí a neshodí nasazené plody.

Výhody otevřených kompostérů

Výhody otevřených kompostérů Výhodou otevřených kompostérů je jejich počet odvětrávacích otvorů. Můžete si dovolit nasypat kompostéru velké množství posekané trávy.


Orchideje Druhy vhodné pro pěstování v domácích podmínkách


Nej ...

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu Vaše recepty na internetu Recept na vánoční cukroví , Recept na vánoční cukroví - nepečené cukrobí | pepinův blog , Recept na vánoční cukroví| Vánoční rohlíčky a další recepty. Přiidej vánoční recepty.

Těhotenství: správná výživa v těhotenství

Těhotenství: správná výživa v těhotenství Těhotenství. Správná výživa v těhotenství. Celkové ozdravění jídelníčku, by ženy měly myslet už před plánovaným otěhotněním a přirozeným způsobem připravit organismus. Dvojnásob to platí, pokud je trápí nadváha.

Otevření stálé Galerie Jana Saudka

Otevření stálé Galerie Jana Saudka Novinky: Otevření stálé Galerie Jana Saudka - Nejznámější žijící český fotograf se navždy stane vyhledávaným pražským koloritem! Od středy 17. ledna 2007 bude nejen pro milovníky, ale i pro ty, co Jana Saudka coby ...

Dracena ( Draceny ) Marginata a její pěstování

Dracena ( Draceny ) Marginata a její pěstování Dracena, Draceny Marginata (Dracaena marginata) a její pěstování, choroby, ošetřování, druhy draceny. Dracaena godseffiana Odrůdy: Kelleri, Florida Beauty, Gold Dust Dracaena ...

Balkónové rostliny: Balkónové květiny pro truhlíky, závěsné nádoby, mísy, ...

Balkónové rostliny: Balkónové květiny pro truhlíky, závěsné nádoby, mísy, ... Zahrádka, zahradní architektura na TopŽena.cz : Balkónové rostliny: Balkónové květiny pro truhlíky, závěsné nádoby, mísy, ... Balkonových květin známe mnoho druhů. Ve stručném popisu představujeme některé ...

Portrét Nigela Marvena

Portrét Nigela Marvena

Zobrazeno 14499x

přátelům

Portrét Nigela Marvena - The Early Days. Nigel Marven, který se narodil v roce 1960, na sebe brzy upozornil jako mladý nadějný přírodovědec. Když mu bylo osm, pěstoval křečky, rok nato chytal hmyz, ...

   Celý článek      

Portrét Nigela Marvena
 
The Early Days
Nigel Marven, který se narodil v roce 1960, na sebe brzy upozornil jako mladý nadějný přírodovědec. Když mu bylo osm, pěstoval křečky, rok nato chytal hmyz, jenž se zachytil v matčiných šatech. Jako teenager začal věnovat pozornost větším zvířatům a choval doma kajmana, straku a hroznýše. Dokonce zachránil úhoře před tím, aby neskončil v aspiku, a měl ho ve vaně. Když se někdo potřeboval vykoupat, kluzký tvor putoval do kbelíku.

 
Rodinné prázdniny u Středozemního moře se pro něho stávaly zoologickou expedicí. Mladý Nigel běhal po okolí s povlakem na polštář v ruce a chytal hady a ještěrky, aby je mohl studovat a pak je zase pustit na svobodu.
 
Když skončil studia, vydal se na roční putování napříč Amerikou, kde v divoké přírodě objevil dva druhy mloků. Po návratu do Velké Británie se přestěhoval do Bristolu, aby se mohl věnovat studiu botaniky a zoologie na univerzitě. Ukázalo se, že toto město je pro něho ideální. Jednak proto, že mohl svůj zájem o přírodu pěstovat na akademické půdě, jednak proto, že Bristol je centrem natáčení přírodopisných filmů.
 
Průlom do televize
V době, kdy se Nigel věnoval výzkumu potravních interakcí mezi klíšťaty a rozsivkami (což jsou mikroskopické řasy), podařil se mu první průlom do televize. BBC hledala pro svůj pořad Galaktická zahrada někoho, kdo dokáže před kamerou přimět k potyčce červy. Při práci v televizním studiu se Nigel učil základům filmařského řemesla od kameramana Alana Haywarda.
 
Jeho první zaměstnání v televizi na plný úvazek byl badatel v seriálu Davida Attenborougha First Eden, který byl věnován středomořskému regionu. Sen se proměnil ve skutečnost, protože pro Nigela byl David hrdinou BBC. Na setkání s ním vzpomíná: „Když jsem se s ním poprvé sešel, řekl jsem mu: ´Ahoj,  já jsem badatel Nigel Marven.´ A on mi odpověděl: ´Ahoj, já jsem David Attenborough.´ Jako bych nevěděl, kdo tenhle skromný muž je.“
 
Kvůli jeho zkušenostem se životem divokých zvířat ve Středomoří jedna redakce BBC v Londýně Nigela požádala, aby se stal asistentem produkce desetidílného seriálu natočeného podle knihy Geralda Durrella O mé rodině a jiná zvířeně. Tím se Nigelovi splnil druhý sen, protože právě tato kniha patřila k jeho nejoblíbenějším. Při obhlídce míst, kde se mělo točit – kromě jiného i na ostrově Korfu, kde kniha z většiny odehrává, se s Durrellem osobně setkal. Nigel režíroval některé bojové scény zvířat, dohlížel na letové sekvence straky a sovy a měl na starosti i další zvířata, včetně jednooké želvy Madame Cyclops.
 
Vlastní filmy
Nigel pokračoval v práci pro BBC více než deset let a v té době byla uvedena řada jeho snímků o životě divokých zvířat včetně Incredible Journeys a Life of Birds (Život ptáků). Poté odešel do Granada Television, kde se také začal věnovat režii. O pět let později založil vlastní produkční společnost Image Impact a natáčí filmy, které jsou uváděny po celém světě.

www.topzena.cz časopis pro moderní ženy a dámy, i muže a pány

připravil(a): redakce topzena.cz
vytvořeno: 7. 12. 2006 v 12:46

   Celý článek      
Hobbyzahrada.cz

Související články

Grilování na plechu a jehle

Grilování na plechu a jehle
Grilování. Grilované může mít tolik podob, kolik vymyslíte marinád. Koupit sáček s již hotovým kořením je nejjednodušší, ale pokud vám to ke spokojenosti nestačí, navrhujeme ještě tři další varianty.

Zahradní kalendář: Zahrada v srpnu - Sklízíme a zase sklízíme

Zahradní kalendář: Zahrada v srpnu - Sklízíme a zase sklízíme
Zahradní kalendář: Zahrada v srpnu - Sklízíme a zase sklízíme. Ovocná zahrada, zeleninová zahrada, okrasná zahrada. Srpen je již plně ve znamení sklizně letošní úrody.

100 tipů, jak omládnout

100 tipů, jak omládnout
Zdraví - životní styl: 100 tipů, jak omládnout. Upravte svůj životní styl a stravovací návyky a již za 30 dní pocítíte první pozitivní změny - pružnější a pevnější pleť a kvalitnější vlasy, dobře fungující metabolismus,...!

Zahradní kalendář: Zahrada v říjnu - Barvy podzimu

Zahradní kalendář:  Zahrada v říjnu - Barvy podzimu
Zahradní kalendář: Zahrada v říjnu - Barvy podzimu. Barvy podzimu - ovocná zahrada, zeleninová zahrada, okrasná zahrada - V tomto měsíci stále více opadává listí z ovocných stromů. Nejdříve bývají holé ořešáky. I jejich listí je možné dát do kompostu, ...

Dost bylo bolení hlavy a migrénám!

Dost bylo bolení hlavy a migrénám!
Zdraví na TopŽena.cz : Dost bylo bolení hlavy a migrénám! - Trápí vás opakovaně migréna a bolesti hlavy? Vyzkoušeli jste už několik léků a preparátů, a stále nic nezabírá? Možná je tady pro vás řešení: ...

Akční ceny na TopŽena.cz

Akční ceny na TopŽena.cz
Akční ceny, akční nabídka ploch na www.topzena.cz. Připravili jsem velmi zajímavé akce na umístnění reklamy. Proč inzerce u nás: okamžité zvýšení návštěvnosti vašich www stránek, účinnou propagaci vaší značky nebo produktů.
Hobbyzahrada.cz