Nepřehlédněte

Jarní práce na zahradě

Jarní práce na zahradě S prvními jarními paprsky určitě začnete sklízet plody své podzimní práce. Se záhonů se vytahují květy tulipánů, narcisů, hyacintů i krokusů.

Fíkus pěstování

Fíkus pěstování Fíkus patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Rady a nápady pro úspěšné pěstování.

Výhody otevřených kompostérů

Výhody otevřených kompostérů Výhodou otevřených kompostérů je jejich počet odvětrávacích otvorů. Můžete si dovolit nasypat kompostéru velké množství posekané trávy.

Pařeniště z polykarbonátu

Pařeniště z polykarbonátu Kvalitní české pařeniště z polykarbonátu, žárově zinkovaného plechu, výplň komůrkový polykarbonát.

Toužíte po krásném úsměvu

Toužíte po krásném úsměvu Ke krásnému úsměvu vám pomohou kvalitní zubní implantáty. Nemusíte mít obavy, zavedení zubního implantátu je zcela rutinní záležitostí.
Orchideje Druhy vhodné pro pěstování v domácích podmínkách


Nej ...

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu

Recepty na vánoční cukroví: Vaše recepty na internetu Vaše recepty na internetu Recept na vánoční cukroví , Recept na vánoční cukroví - nepečené cukrobí | pepinův blog , Recept na vánoční cukroví| Vánoční rohlíčky a další recepty. Přiidej vánoční recepty.

Poradna zahrada - Orchideje jak pěstovat doma, pěstování orchidejí

Poradna zahrada - Orchideje jak pěstovat doma, pěstování orchidejí Orchideje jak pestovat doma na Topžena.cz : Poradna zahrada: Orchideje - jak pěstovat doma, pěstování orchidejí. Orchideje pro každého - Encyclia je jedna z nejsnáze pěstovatelných orchidejí. Orchidee rodu phalaenosis - pěstování v panelákovém bytě ...

QUELLE - Nový katalog - módní trendy od Quelle

QUELLE - Nový katalog - módní trendy od Quelle Quelle na TopŽena.cz : QUELLE - Nový katalog - módní trendy. Podzimní a zimní trendy z nového hlavního katalogu Quelle ... módní trendy od Quelle

Dracena ( Draceny ) Marginata a její pěstování

Dracena ( Draceny ) Marginata a její pěstování Dracena, Draceny Marginata (Dracaena marginata) a její pěstování, choroby, ošetřování, druhy draceny. Dracaena godseffiana Odrůdy: Kelleri, Florida Beauty, Gold Dust Dracaena ...

Juka Yucca: jak úspěšně pěstovat juky

Juka Yucca: jak úspěšně pěstovat juky Juka Yucca pěstování juky. Rady jak úspěšně pěstovat juky pokojové rostliny. Juka Yucca charakteristika rostliny: původ, pěstování, hnojení, škůdci. Poradna na Hobbyzahrada.cz

Zahradní jezírka: vše o zahradním jezírku A-Z

Zahradní jezírka: vše o zahradním jezírku A-Z

Zobrazeno 31837x

přátelům

Zahradní architektura na TopŽena.cz : Vodní zahrada - Vše o zahradním jezírku. Připravili jsme několik rad pro vytvoření okrasného zahradního jezírka: Stanoviště, Co potřebujeme, Vodní efekty ...

   Celý článek      

Zahradní jezírka:
vše o zahradním jezírku A-Z

 
Zahradní jezírka A-Z

Připravili jsme několik rad pro vytvoření okrasného zahradního jezírka:


Stanoviště pro zahradní jezírko
Jezírko by nemělo být umístěno v trvalém stínu, ale ani na místě osluněném po celý den. Není vhodné ani místo pod košatými listnatými stromy, které znečišťují hladinu padajícím listím. Ideální je místo, kam slunce svítí asi pět hodin denně. Chcete-li, aby , některé rostliny a ryby v rybníčku přezimovaly, měla by jeho hloubka být větší než 80 cm.

Co potřebujeme pro zahradní jezírko
Pro rybníček do 4 m2 plochy hladiny je vhodnější použít plastové nádrže různých tvarů a velikostí tj. od 110 až 800 litrů. Pro rybníčky větší je ideální použití fólií (PE a PVC folie o síle 0,5, 1 a 1,5 mm a šířce 2, 4, 6 a 8 m a velkorozměrové plachty do rozměru 20 x 20 m). Na 1000 litrů vody by mělo připadnout nejvýše 20 - 25 cm celkové délky ryb, to znamená například dvě ryby o délce 12 cm. Vodní hladina by měla být zhruba z jedné třetiny pokryta vodními rostlinami.

Vodní efekty pro zahradní jezírka
- kaskády, vodní zvony, chrliče, gejzíry nejsou jen krásné, ale zároveň vysoce funkční při ochlazování a okysličování vody v rybníčku v letních měsících

Postup - menší rybníček ( zahradní jezírko )
Pokud vaše volba padla na menší rybníček a vybrali jste si již nádrž, která odpovídá vašim představám, můžeme začít s budováním. Obvod rybníčku si vyznačíme zahradní hadicí nebo provázkem a vykopeme. Drny vyrýváme opatrně, aby bylo možné je po zapuštění rybníčku použít na zakrytí jeho okrajů. Po vyhloubení asi 15 cm pobřežní zóny si vyznačíme jednotlivé hloubkové stupně. Rovnoměrnost okrajů a hloubku jednotlivých hloubkových úrovní kontrolujeme průběžně pomocí latě a vodováhy.

Když je jáma dostatečně vyhloubena, můžeme usadit nádrž. Důležitá je přesná rovina, aby po naplnění vodou nedocházelo na jedné straně k přetékání vody a na druhé straně k vysychání pobřežní oblasti. Usazení rybníčku zafixujeme tak, že jej naplníme do jedné třetiny vodou, obsypeme zeminou a její zbytky spláchneme vodou do prostoru mezi nádrží a stěnou jámy. Okraj jezírka obložíme drny.

Postup - větší foliový rybníček ( zahradní jezírko )
Při budování větších foliových rybníčků postupujeme obdobně. Protože je však zejména uložení a svaření fólie záležitostí vyžadující dostatečné zkušenosti, doporučujeme svěřit jejich vytvoření odborníkům.

Po osázení rostlinami je vhodné začít s účinnou filtrací. Mějte na paměti, že na účinnou filtraci má vliv správná volba filtračního zařízení a výkon filtračního čerpadla, které by mělo být schopno přečerpat přes filtr obsah rybníčku zhruba pětkrát za den. Důležité je i správné osazení fontánovými čerpadly s vodními efekty.

Správné umístění rybníčku ( zahradního jezírka )
Svůj rybníček umístěte v místě, které dobře znáte. To je především důležité v rodinách, kde jsou děti. Váš rybníček by neměl ležet přímo pod stromy, neboť padající listí rybníček znečišťuje a narušuje biologickou rovnováhu. Výrůstky kořenů by mohly rybníčkovou fólii poškodit nebo plastový rybníček posunout nebo pozdvihnout z vodovážné pozice. Přímé slunce by nemělo na Váš rybníček přes den svítit více jak 6 hodin. Zbývající čas dne by měl být rybníček ve stínu. Označte si zahradní hadicí polohu a tvar jezírka. Podle označení se může každý člen rodiny podílet na výběru správného místa a můžete také vysledovat průběh slunce a stínu na vybraném místě.
Fólie nebo rybníček? Rozhoduje velikost.

Jestliže má být hladina Vašeho rybníčku větší než 4 m2, pak zvolte rybníček foliový, nebotˇ tak můžete navrhnout formu a velikost zcela dle svých představ. Kromě toho jsou fóliové rybníčky při této velikosti nákladově výhodnější. Jestliže plánujete menší rybníček než 4m2, je lépe zvolit některý z plastových rybníčků, které mají jednotlivé zóny tvarovány tak, aby pobřežní i ostatní rostliny měly svoji potřebnou minimální hloubku.

S pomocí fólie se dají rybníčky o této velikosti vybudovat jen těžko nebo s výrazně vyššími náklady. 

Zaujalo nás na webu:
Filtrační set pro zahradní jezírko, jezírka do 6 m3 HEI = AKCE
Filtrační set pro zahradní jezírko, jazírka do 15.000 litrů HEI = AKCE

Novinka: Potůčková sada pra vaši zahradu, zahrádku
Novinka: Sada pro zahradní rybníčky - venkovní filtr s čerpadlem (soudek)
Novinka: Sada pro vybudování zahradního rybníčku
 
 

Čím hlubší rybníček ( zahradní jezírko ), tím lépe!
Průměrná hloubka rybníčku by měla být minimálně 40 cm. Čím hlubší bude rybníček, tím lépe a rovnoměrněji se bude udržovat teplota vody. Vše, co je zahloubeno v zemi, je méně závislé na venkovní teplotě. Správně zvolená hloubka rybníčku má značný vliv na to, aby se v létě rybníček nepřehříval a v zimě zcela nevymrzl. Velmi důležité je správné rozmístění rostlinných zón. Bažinatá zóna by měla vést kolem celého rybníčku jako žlábek, s přívodem vody jen na několika místech. Tak vznikne močálovitá zóna , kde se daří nejkrásnějším rostlinám, např. Kyprej a Vrbina. Hloubka : 0-10 cm. Plochá vodní zóna se napojuje na bažinatou zónu a je hluboká cca 20-40 cm. Zde rostou velmi vysoké rostliny jako např. Orobinec, které mohou vyrůst až do výše 250 cm. Hlubinná zóna by měla mít hloubku 60-150 cm . Většina rostlin hlubinné zóny má listy či květy na vodní hladině, jako např. Plavín a Leknín bílý.

Správná síla fólie pro zahradní jezírko
Síla fólie je dána plánovanou hloubkou rybníčku,neboť čím větší má být hloubka rybníčku, tím silnější folii musíme zvolit. Rybníček do 10 m2 plochy hladiny, či do hloubky 90 cm, může být zhotoven z fólie o síle 0,5 mm. Větší rybníčky, maximálně do hloubky 150 cm, by měly být zhotoveny z fólie 1 mm. Pro rybníčky s hloubkou větší než 150 cm doporučujeme sílu 1,5 mm.

Jaký typ fólie je vhodný? ( pro zahradní jezírko )
Každý materiál má rozdílné vlastnosti při zpracování, trvanlivost, přizpůsobivost k podloží a vztah k životnímu prostředí. PVC fólie jsou nejpoužívanější., neboť jsou flexibilní, měkké a nechají se dobře lepit. Eventuelní pozdější opravy jsou u PVC fólií mnohem jednodušší. PE fólie jsou vyrobeny z polyethylenu, který je vstřícnější k životnímu prostředí. Nejlépe se hodí k použití v jednom kuse, aniž by se musel lepit. EPDM-fólie je vyrobena z flexibilního syntetického kaučuku. Tyto fólie vydrží mnohem větší zatížení a dobře se zpracovávají. Náklady na kaučukovou fólii jsou ale zřetelně vyšší než např. u PVC fólie.


Zjištění rozměru folie pro zahradní jezírko
Můžete si koupit folii ještě před tím, než vyhloubíte jámu. Pro výpočet velikosti folie použijte následující vzorec:
délka rybníčku + 2 x hloubka rybníčku + 60 cm = délka folie
šířka rybníčku + 2 x hloubka rybníčku + 60 cm = šířka folie


Jak zjistíte netěsné místo v rybníčku? ( v zahradním jezírku )
Jestliže máte podezření, že je Váš rybníček poškozen a ztrácí vodu, tak vypněte všechna čerpadla a nechte hladinu rybníčku zklidnit. Posypte hladinu jemnou moukou přes síto. Stav vody se snižuje a ukáže Vám, v které hloubce máte hledat díru. Nahromadění mouky v jednom místě nám ukáže polohu díry. Ne vždy je ztráta vody způsobena proražením folie. Často je to vinou nedostatečné nebo neexistující kapilární uzávěry.

Hospodaření s živinami v zahradní jezírku
V každé kapce vody najdeme méně či více rozpuštěných živin, které přijímají rostliny v rybníčku. Rovnováha živin je pro rybníček velmi důležitá, nebotˇ při jeho nedostatku mohou rostliny odumřít. Přebytek živin vede naopak k silnému nárůst řas. Odumřelé části rostlin, spadané listí, přebytečné krmení pro ryby se působením mikroorganismů rozkládají. Vzniká nitrit, který se v rybníčku mění na nitrát a posléze se stává opět živinou. Při tomto procesu se spotřebovává mnoho kyslíku, který pak chybí živočichům i rostlinám. Při akutním nedostatku kyslíku mohou odumřít i řasy a voda se silně zakalí. Postarejte se o dostatečné osázení rostlinami. Měla by být osázena 1/3 vodní hladiny, což zpravidla odpovídá uzavřenému rostlinném pásu okolo rybníčku. Zpočátku nevysazujte žádné ryby nebo jen málo a zredukujte krmení na minimum. Často mohou ryby žít v rybníčku zcela bez přídavku krmení. Jakmile vzniknou v rybníčku řasy, měly by být ihned vyloveny. Pomocí vodních efektů, či vzduchovacích čerpadla přiveďte kyslík. Použijte Zeobakterlith, váže jedovaté látky a účinně reguluje hospodaření se živinami.

Správné osázení rybníčku ( zahradního jezírka ) rostlinami
Správná doba pro osázení je na jaře(od března). Aby se splnily požadavky rostlin a osázení vypadlo věrně, je potřeba vytvořit různě hluboké zóny pro osázení:
a) bažina(vlhká zóna) 0 až 10 cm
b) plochá vodní zóna- 20 až 50 cm
c) hluboká vodní zóna- více než 50 cm
PE- rybníčky mají již zóny pro osázení vytvořeny. Celkově by měla být asi 1/3 celkové plochy rybníčku osázena rostlinami, aby se zajistil dostatečný odběr živin. Pro osázení plochých pobřežních zón lze použít kokosovou rohož pro osázení břehů. Tato tkanina zadržuje nově vysázené rostliny na určeném místě a za 24 měsíců se plně rozpadne. Pro osázení příkrých stěn rybníčku slouží sázecí kapsy. Jako další pomocné výrobky pro sázení rostlin využijte košíky různých tvarů a velikostí. Díky košíkům se silně kořenící rostliny nekontrolovaně nerozrůstají. Protože lekníny a jiné plovoucí listové rostliny nesnášejí postřik vodou, neměly by být sázeny v blízkosti stříkacích figur či fontán.

Mikroorganismy v rybníčku ( v zahradním jezírku )
Mikroorganismy mají v rybníčku důležitou roli, jak jsme se již zmínili v kapitole „hospodaření s živinami" Můžete mikroorganismy podporovat, když vytvoříte místo s ideálními životními podmínkami. Lavagranulát je pro usazení mikroorganismů ideální, neboť je to velmi porézní, má velkou aktivní plochu a jeho povrch je dostatečně drsný. V nově vytvořeném rybníčku nejsou obsaženy téměř žádné organismy. Vytvoření jejich dostatečného množství trvá zhruba čtyři týdny. Tento proces můžeme urychlit tak, že vlijete 2-3 vědra s rybniční vodou, v které již dobře funguje biotop nebo přidáte 2-3 plné dlaně spodní vrstvy kompostu, kde je již odpad zcela rozložen.
Zeobakterlith je přírodní materiál, který váže jedovaté látky a účinně reguluje hospodaření se živinami. Jeho ideální použití je právě u nově založeného rybníčku, neboť obsahuje nitrifikační bakterie. Vyvarujte se časté výměně vody nebo čištění fólie či filtru. Tím vymyjete vzniklé mikroorganismy a rybníček bude za krátkou dobu zase kalný.


Dostatek kyslíku ve vodě
Postarejte se o dostatek kyslíku ve Vašem rybníčku. Voda se musí pohybovat, aby mohla žít. Nejvhodnější je např. pěnový sloupec, který promíchává vzduch z okolí s rybniční vodou. Dalšími prostředky jak okysličit vodu jsou např. stříkací figury, vzduchovací čerpadla.

Umístění čerpadla v rybníčku ( v zahradním jezírku )
Obecně by nemělo být čerpadlo uloženo až na dno rybníčku, neboť by mohlo eventuelně nasávat bahno ze dna. Rovněž by se voda ze spodní oblasti rybníčku neměla míchat s povrchovou vodou, neboť v hluboké zóně má voda nejlepší kvalitu a nejnižší teplotu.Umístěte své čerpadlo cca v polovině hloubky rybníčku, nejlépe na kámen či podstavec z cihel.

Výpočet výkonu filtru pro zahradní jezírko
Objem vody ve správně osázeném rybníčku s dostatečným přívodem kyslíku, by měl být filtračním systémem přefiltrován minimálně 4-5 krát za den.

Zjistěte si proto orientační objem rybníčku vynásobením šířky, délky a průměrné hloubky. Přesný objem lze zjistit při prvním napouštění rybníčku tak, že se zaznamená stav vodoměru před a po napuštění. Tento vypočtený či naměřený objem vynásobte 5 a tak zjistíte potřebný denní výkon čerpadla. Vydělením 24 hodinami získáte hodinový výkon čerpadla. Nyní víte, jak silné musíte mít čerpadlo, které má zásobovat Váš filtrační systém.

Obsah filtru a rychlost toku
Filtr by měl být pokud možno co největší a voda by jím měla protékat co možno nejpomaleji. Tím bude zaručeno, že se filtr neucpe a mikroorganismy mohou zůstat aktivní. Často se kombinují silná čerpadla s malými filtry, výsledek se ale nedostaví. Mikrobiologickochemický vícekomorový filtr MBC je venkovní filtr, který vede vodu přes jednotlivé komory s různými filtračními medii. Přitom voda urazí dráhu 160 cm dlouhou a relativně dlouho pobude ve filtru.

Nechat filtr nepřetržitě běžet
Při uvedení filtru do provozu jsou výsledky filtrace zpočátku slabé. V průběhu následujících 3-4 týdnů se výsledek zřetelně vylepší. Hlavním důvodem je, že se ve filtru vytvoří mikroorganismy, které filtrační proces silně podporují. Trvalý provoz je nutný, neboť tím se neustále zásobují kyslíkem malí živočichové. Dlouhotrvající nečinnost čerpadla může způsobit odumření organismů a filtr ztratí enormně výkon. Proto byste měli nechat Váš filtr neustále v provozu a čistit jen v případě znatelného snížení výkonu filtračního čerpadla propláchnutím filtrační houbičky.

Odstranění vznášejících se řas ( zelené vody ) pomocí UV lampy
Efektivnímu rozvoji ve filtrační technice napomohlo používání UV lampy. Voda je vedena nejprve přes UV lampu, kde na vodu a řasy v ní obsažené působí ultrafialové paprsky. Silné UV paprsky způsobí, že se vznášející se řasy spojí a tím nabudou na objemu.

Venkovní filtr, který by bez UV složky neměl žádnou šanci filtrovat zelenou vodu, může nyní začít bojovat proti řasám. Ve filtru zbývá zelená bahnitá vrstva..

UV lampa nesmí být nikdy používána bez napojení na venkovní filtr, protože v tom případě díky UV paprskům vzniklé shluky řas padají na dno rybníčku a mohou být příčinou dalších problémů.
Zatímco filtr a čerpadlo by měly být stále v provozu, UV lampu lze použít jen při silném zelenání vody. Často postačí jen několikahodinové pravidelné zapnutí v průběhu dne a zaznamenáte zřetelné zlepšení.

Výpočet výkonu filtru pro zahradní jezírko
Objem vody ve správně osázeném rybníčku s dostatečným přívodem kyslíku, by měl být filtračním systémem přefiltrován minimálně 4-5 krát za den. Zjistěte si proto orientační objem rybníčku vynásobením šířky, délky a průměrné hloubky. Přesný objem lze zjistit při prvním napouštění rybníčku tak, že se zaznamená stav vodoměru před a po napuštění. Tento vypočtený či naměřený objem vynásobte 5 a tak zjistíte potřebný denní výkon čerpadla. Vydělením 24 hodinami získáte hodinový výkon čerpadla. Nyní víte, jak silné musíte mít čerpadlo, které má zásobovat Váš filtrační systém.

Ryby v rybníčku ( v zahradním jezírku )
Počítá se asi s 20 cm délky ryb na 1000 litrů vody. Při nasazení ryb počítejte také s tím, že ryby během času vyrostou a rozmnoží se. Počet ryb by měl být ročně kontrolován a usměrňován, neboť příliš mnoho ryb často způsobuje kalnou vodu, tvorbu řas, poškození rostlin a nemoci ryb. Díky nadměrnému krmení ryb je hospodaření se živinami v rybníčku narušeno. Při krmení mějte na paměti, že u ryb se při snížení teploty zpomaluje látková výměna, což souvisí se snížením aktivity a tím se sníženou potřebou potravy. Pro obyvatele rybníčku to znamená, že při teplotě kolem 12 °C se doporučuje krmení přerušit.. Pro rybníček s rybami je nutné dobré venkovní filtrační zařízení. Hloubka rybníčku by měla být minimálně 80 cm. Při koupi ryb se ptejte vždy na jejich přesné nároky a potřeby.

Správné čištění filtrů
Filtrační houbičku určenou pro mechanické čistění ( zbytky rostlin,výkaly ryb, chomáčky řas apod.) je potřeba podle stupně znečištění rybníčku každé 1 až 3 týdny propláchnout pod studenou vodou. Lávový granulát (nosné médium pro biologii mikroorganismů) by neměl být čištěn během celkové doby provozu filtru nebo jen velmi zřídka a jemně, neboť by to mohlo mít škodlivý vliv na v něm usídlené mikroorganismy. Asi po 2 až 3 měsících se může Zeobakterlith ( přírodně –chemické filtrační medium ) nechat regenerovat 24 hod. v 3-5% roztoku kuchyňské soli. Potom se může propláchnout pod čistou vodou a může být opět použit. Další regenerace avšak již není možná. Obecně platí pro čištění filtračních systémů toto: Jen tolik co je nutné!

Odborný článek Vodní zahrada: Vše o zahradním jezírku - zahradní jezírka A-Z připravil internetový časopis www.hobbyzahrada.cz vše pro dům, byt, bydlení, hobby a zahradu ( zahradní architekturu )

Více informací o produktu najdete na www.a-z-obchod.cz

www.a-z-obchod.cz
internetový obchod vše pro dům, bydlení, byt, hobby a zahradu

 Filtrační sety pro zahradní jezírka

Vodní zahrada - fontány, pokojové fontánky

Zahradní jezírka, rybníčky, potůčky

Vodní zahrada - fontány, pokojové fontánky

připravil(a): redakce topzena.cz
vytvořeno: 27. 3. 2007 v 11:11

   Celý článek      
430-zahradni_jezirka_az_2.jpg
Zahradní architektura na TopŽena.cz : Vodní zahrada - Vše o zahradním jezírku - zahradní jezírka A-Z. Připravili jsme několik rad pro vytvoření okrasného zahradního jezírka: Stanoviště, Co potřebujeme, Vodní efekty ... Filtrační set pro zahradní jezírko, jezírka do 6 m3 ... klikni na obrázek pro detail ... koupit můžete za akční cenu na www.a-z-obchod.cz
430-zahradni_jezirka_az_3.jpg
Zahradní architektura na TopŽena.cz : Vodní zahrada - Vše o zahradním jezírku - zahradní jezírka A-Z. Připravili jsme několik rad pro vytvoření okrasného zahradního jezírka: Stanoviště, Co potřebujeme, Vodní efekty ... Filtrační set pro zahradní jezírko, jazírka do 15.000 litrů ... klikni na obrázek pro detail ... koupit můžete za akční cenu na www.a-z-obchod.cz
430-zahradni_jezirka_az_4.jpg
Zahradní architektura na TopŽena.cz : Vodní zahrada - Vše o zahradním jezírku - zahradní jezírka A-Z. Připravili jsme několik rad pro vytvoření okrasného zahradního jezírka: Stanoviště, Co potřebujeme, Vodní efekty ... Novinka - Potůčková sada pra vaši zahradu, zahrádku ... klikni na obrázek pro detail ... koupit můžete za akční cenu na www.a-z-obchod.cz
430-zahradni_jezirka_az_5.jpg
Zahradní architektura na TopŽena.cz : Vodní zahrada - Vše o zahradním jezírku - zahradní jezírka A-Z. Připravili jsme několik rad pro vytvoření okrasného zahradního jezírka: Stanoviště, Co potřebujeme, Vodní efekty ... Novinka: Sada pro vybudování zahradního rybníčku ... klikni na obrázek pro detail ... koupit můžete za akční cenu na www.a-z-obchod.cz
Hobbyzahrada.cz

Související články

Grilování na plechu a jehle

Grilování na plechu a jehle
Grilování. Grilované může mít tolik podob, kolik vymyslíte marinád. Koupit sáček s již hotovým kořením je nejjednodušší, ale pokud vám to ke spokojenosti nestačí, navrhujeme ještě tři další varianty.

Lodě jako hotely na vlnách

Lodě jako hotely na vlnách
Všichni jsme z jednoho těsta, ale představu o ideální dovolené míváme různou. Většina žen preferuje opalování na pláži, sladkovodní bazén a nákupní život.

Desetkrát pro zdraví - součást promyšlené diety

Desetkrát pro zdraví - součást promyšlené diety
Diety a hubnutí na Topžena.cz : Desetkrát pro zdraví - součást promyšlené diety. Promyšlená dieta ... Víte, co máte jíst proti stresu, celulitidě nebo křečovým žilám? Mnohé ze základních potravin obsahují dieteticky velmi ...

Vaše příběhy o lásce, vztazích, sexu - Nová rubrika na TopŽena.cz

Vaše příběhy o lásce, vztazích, sexu - Nová rubrika na TopŽena.cz
Milé čtenářky a čtenáři, připravili jsme pro vás novou rubriku Topžena.cz – Vztahy, láska, erotika, sex, příběhy. Zde budete mít prostor pro zveřejňování vašich příběhů o lásce, sexů, vztazích pro vaše nové přítelkyně a kamarádky, které se zajímají o stejné téma.

Pilates cvičení na míči - Jak si zpevnit a zformovat celou postavu

Pilates cvičení na míči - Jak si zpevnit a zformovat celou postavu
Pilates cvičení na míči - Jak si zpevnit a zformovat celou postavu. Chcete mít pevnou štíhlou postavu, ale bojíte se, že posilováním se vám nežádoucím způsobem zvýrazní vaše problémové partie? Chcete vypadat dobře, ...

Beata Rajská - špičková módní návrhářka

Beata Rajská - špičková módní návrhářka
Celebrita z modního světa - Beata Rajská se narodila v Liptovském Mikuláši na Slovensku. Je absolventkou Střední průmyslové školy oděvní v Trenčíně (1980) a Filosofické fakulty University Komenského v Bratislavě (1986).
Hobbyzahrada.cz